Latviešu Mīlestība @jrt_lv

Posted on

Šīs sezonas pēdējā izrāde. Izvēlējos tieši “Latviešu Mīlestība” viena vienīga iemesla dēļ – ļoti labas atsauksmes no paziņu vidus. Kā ieraudzīju, tā uzreiz nopirku biļeti. Pēc tam bija labi redzams, ka zāle ir pārpildīta. Bija ļoti karsts zālē, bet paldies JRT par to, ka visiem, tiem kam bija nepieciešams, tika izdalīts dzeramais ūdens.

Pati izrāde? Tā sastāv no maziņiem stāstiem par to kā latvieši iepazīstas. Visi stāsti ir balstīti uz 20. gadsimta iepazīšanās metodēm, kad cilvēki ievietoja sludinājumus avīzēs. Pēc tam sarakstījās un tikās. Tajā laikā ir savs šarms, kad gaidīji vēstuli no svešinieka, lai iepazītos. Latvieši ir tieši un bez aplinkiem saka, ka meklē kādu sev blakus ikdienā, jo baidāmies no vientulības. Protams, Hermaņa kungs ir parūpējies par to, lai latviešu humors nāktu ārā pāri malām. Brīžam kautrīgi, brīžam tieši, dažreiz nesaprotot kādā situācijā esam tikuši un uz kurieni tas viss “iet”… Katrā mazā stāstā varēja redzēt kādu situāciju, kādu momentu kuru asociēt ar kādu ikdienišķu brīdi no mūsu pašu dzīves. Visu izrādi skatoties, smiekli gāzās pāri skatītāju krēsliem. Bija jautri. Tomēr viena sajūta palika uz ilgāku laiku – latvietis ir baigais egoists. Tika apspēlētas dažādas epizodes, tomēr katra loma uz skatuves lieliski parādīja, ka katram no tēliem ir savs mērķis attiecībās – sarunas, rēķinu apmaksa vai zeķu mazgāšana. Bet tā mēs mīlam, latvieši. Neesam dienvidnieki, kuri savas emocijas klaji izliek uz āru. Mēs mīlam savādāk, un ar to esam īpaši.

Manuprāt vislabākā aina bija tā, kad jaunieši satikās pludmalē. Visa tā pārģērbšanās ar dvieli priekšā, krūštura nomaiņu zem krekliņa un 2L aliņa dzeršana no plastmasas pudeles. Tas tak mums ir tik tipiski. Ja nebūtu nekādu sabiedrības nosodījumu un šķību skatienu, katrs latvietis tā gribētu darīt. Nenoliedziet to!

Šajā izrādē katrs tās skatītājs pamanīs kādu niansi ko ir pieredzējis savā dzīvē. Aplausi Alvim Hermanim un visiem aktieriem. Lieliski pastrādāts un spiests ir pa pareizajām pogām, lai latvietis redzētu visu no malas. Ko varu ieteikt citiem? Aizvediet savus vecākus uz šo izrādi! Viņi to novērtēs vēl vairāk nekā jūs paši. Tiešām skaisti – 10 balles no 10 bez mazākās šaubīšanās. Šī teātra sezona ir skaisti noslēgta!

 

Izrādes apraksts:

http://www.jrt.lv/latviesu-milestiba

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s