Amadejs @Dailesteatris

Posted on Updated on

Uz šo izrādi jau gribēju aiziet Oktobrī. Dažādu apstākļu sakritību dēļ tikai ar trešo reizi sanāca aiziet uz Amadeju. Daudz labas atsauksmes dzirdēju un ieteikumus aiziet uz šo izrādi! Pēc izrādes gribējās visu uzreiz uzlikt uz papīra, bet tomēr nocietos. Pārdomāju vairākas lietas, kas un kāpēc notika tieši tā un ne savādāk.

Ar ko sākt? Tikai un vienīgi ar Artūru Skrastiņu. Kaut ko tādu es vēl nebiju pieredzējis. Varbūt tikai JRT Vectēvs (Vilis Daudziņš) ir pielīdzināms tam ko Skrastiņš izdarīja uz skatuves. Izrāde ilga 3 stundas un 30 minūtes. Ja izņemam starpbrīdi ārā, paliek tieši 3 stundas. Šo trīs stundu laikā Skrastiņš ne reizi(!!!) nenokāpa no skatuves. Viņš tur atradās visu laiku. Es apbrīnoju kā viņš visas šīs trīs stundas spēja noturēt skatītāju uzmanību. Lai gan izrādes beigās žāvas parādījās, tomēr es to norakstu uz darba dienas vakaru nevis izrādi…

Par pašu izrādi. Dzīvē vienmēr par mums ir kāds talantīgāks, gudrāks un visādi citādi – LABĀKS. Izrādē lieliski tika parādīts kas notiek, ja cilvēks apzinās to, bet nekad nepieļaus lai sabiedrība ieraudzītu to labāko. Kāpēc? Tāpēc, ka pa vidu tam talantīgajam un sabiedrībai stāv tas cilvēks, kuru apsteigs. Ar tādām metodēm kā viltus draudzība, netīras spēles aiz muguras un pat pārāk liela slavas kāre, tika panākts, ka Mocarts (kuru ļoti labi atveidoja Artūrs Dīcis) savas dzīves laikā neizbaudīja to slavu kas viņam pienācās. Tas liek aizdomāties par to, ka mūsdienu sabiedrība ne ar ko neatšķiras no tā laika sabiedrības. Ir cilvēki ar ietekmi un ir cilvēki ar apbrīnojamu talantu. Savtīgu iemeslu dēļ, pirmie vienmēr tiks tālāk, jo apzinās pakausī elpojošos konkurentus. Talantīgie darīs to kā dēļ viņi ir radīti, nedomājot par konkurenci. Izrādes beigās tik un tā viss nostājās savās vietās un katram tiek pēc nopelniem. Kaut dzīvē tā vienmēr būtu…

Ar aizrautīgu interesi vēroju kā Skrastiņu pāris (Artūrs un Ilze) kopā atradās uz vienas skatuves un izspēlēja dialogus savā starpā. Man patika. Tie, kas apmeklēs Amadeju, noteikti pievērsiet tam uzmanību.

Nobeigumā par šo izrādi varu teikt tikai to labāko. Ne velti Amadejs ir katru reizi izpārdota un brīvu vietu nav lielajā Dailes teātra zālē. Jums vēl vajag komentārus? Aizejiet, nenožēlosiet! Kopumā dodu 9 balles no 10.

Saite uz izrādes aprakstu:

http://www.dailesteatris.lv/izrade/16/amadejs

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s